Agencja interaktywna – co trzeba wiedzieć

Na rynku medialnym każdego dnia spotykamy się z wieloma nowymi pojęciami. Znaczenia niektórych z nich są dla nas oczywiste, a inne budzą w nas wątpliwości czy też konsternację. Do  tego typu pojęć możemy zaliczyć agencję interaktywną, ponieważ do dzisiaj wiele osób nie rozumie z czym to się je. Często mylnie agencja interaktywna jest brana za agencją reklamową.

Agencja interaktywna to tak naprawdę nowy wytwór, który powstał z konieczności promowania swojej firmy na coraz szerszą skalę. Wraz z rozwojem Internetu zaczęto zauważać w nim potencjał, dzięki któremu można pozyskać nowych klientów. To te potrzeby spowodowały stworzenie pierwszych agencji interaktywnych, których zadaniem jest promowanie marki firmy w sieci.

Agencja interaktywna, jak Maven GROUP z Krakowa – www.mavengroup.pl, działa na takiej samej zasadzie jak inne firmy usługowe. Klient po zapoznaniu się z ofertą zgłasza się do agencji, gdzie dochodzi do rozmów z konsultantem. To właśnie on jest odpowiedzialny za zebranie wszelkich potrzebnych informacji. Po otrzymaniu wymagań konsultant zwraca się do reszty zespołu w celu stworzenia projektu. Może być to strona www, sklep online czy też plan działań PR. Po przedstawieniu wstępnego szablonu klientowi ten może zasugerować poprawki bądź odebrać projekt i uznać go za zrealizowany.

Do usług agencji interaktywnych zalicza się m.in.

  • Pozycjonowanie stron www
  • Tworzenie portali
  • Tworzenie sklepów internetowych
  • Przygotowywanie internetowych kampanii reklamowych
  • Hosting

Oferta agencji interaktywnych przeznaczona jest zarówno dla małych, średnich jak i dużych firm. Zdarza  się jednak i tak, iż klientem jest osoba indywidualna, której zależy na rozreklamowaniu własnej strony www czy też bloga. Powodzenie agencji tego typu wynika z faktu, iż Internet stał się największym źródłem informacji i najlepszą formą przekazu.

Artykuł z kategorii Pozycjonowanie
Tagi artykułu: , ,

dziennikarstwo obywatelskie, ciekawe artykuły, publikacje, artykuły do przedruku, presell page